ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11468732
*
nr 1146 8732
Spegel
Nutida, 190x90
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 november 2017
kl 19:21:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 09:13:49
1
1.600 kr
27/11 12:13:37
2
2.200 kr
27/11 12:30:53
2
1.900 kr
27/11 19:16:25
3
2.200 kr
27/11 19:16:26
2
2.200 kr (Budbetjänt)
27/11 19:16:55
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1146 8732
Spegel
Nutida, 190x90
| Utrop: | 1.500 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 november 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/11 09:13:49 | 1 | 1.600 kr |
| 27/11 12:13:37 | 2 | 2.200 kr |
| 27/11 12:30:53 | 2 | 1.900 kr |
| 27/11 19:16:25 | 3 | 2.200 kr |
| 27/11 19:16:26 | 2 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 27/11 19:16:55 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



